Kategori
Skogstjerna 01.06.2011:
Postet av Markane IL den 2. Jun 2011
Stor deltaking på "Postvegløpet 2011"
-heile 110 løparar stilte til start.
Det vart ei fantastisk oppslutning om årets "Postvegløp". Heile 110 personar gjennomførte den 6 km lange løypa. Dette er omlag ei dobling i høve til dei siste åra. Startfeltet i konkurranse (foto) talde 40 personar medan rekordmange 70 personar gjennomførte løpet i trimklassa.
Aslaug Thingnes Bø frå Markane IL var raskast av damene, medan 16 år gamle Helge Kvam Karbø frå Sunnylven IL var raskast av samtlege herreløparar og vann dermed både klassa gutar 16-18 og løpet samla sett.
Markane IL fekk også klassevinnaren i klassen menn 19-34 år der Endre Vonheim vann føre Kjetil Svarstad. Gaute Bø, Markane IL var nummer to i klassa gutar 13-15 medan det vart tredjeplass til Lars Midthjell Gjørven i klassa gutar 16-18 år.
Deltakarane i konkurranseklassa for kvinner Aslaug Thingnes Bø, Markane IL og Hanne Kristensen, IL Veten:
"Postvegløpet" inngår også som det fjerde løpet i Nordfjordkarusellen.
Heile resultatlista og fleire foto finn du nedanfor..
Resultatliste for "Postvegløpet" 1.juni 2011 |
|||||||
Startstad: Skogstjerna |
Lengde: 6 km |
||||||
Jenter 19-34 |
Klubb |
Tid |
|||||
1 |
Hanne Kristiansen |
IL Veten |
31,10 |
||||
Kvinner veteran 50-59 |
|||||||
1 |
Aslaug Thingnes Bø |
Markane IL |
30,53 |
||||
Gutar 13-15 |
|||||||
1 |
Andreas Rauset |
STIL |
25,22 |
||||
2 |
Gaute Bø |
Markane IL |
27,27 |
||||
3 |
Lars Kvam Karbø |
Sunnylven IL |
30,30 |
||||
4 |
Jarl Vegard Eliassen |
Sunnylven IL |
38,28 |
||||
Gutar 16-18 |
|||||||
1 |
Helge Kvam Karbø |
Sunnylven IL |
23,00 |
||||
2 |
Kristoffer Fonn Kvalheim |
Almenning IL |
24,06 |
||||
3 |
Lars Midthjell Gjørven |
Markane IL |
24,25 |
||||
4 |
Geir Olav Roset |
IL Veten |
24,36 |
||||
5 |
Pål André Skrede |
Hardbagg IL |
25,21 |
||||
6 |
Runar Netland |
Markane IL |
26,28 |
||||
7 |
Trygve Tryggestad |
Sunnylven IL |
27,46 |
||||
Menn 19-34 |
|||||||
1 |
Endre Vonheim |
Markane IL |
25,33 |
||||
2 |
Kjetil Svarstad |
Markane IL |
28,32 |
||||
3 |
Mateusz Balon |
Hornindal IL |
31,09 |
||||
Menn veteran 35-49 |
|||||||
1 |
Geir Hjelle |
Hyen IL |
25,28 |
||||
2 |
Eivind Rauset |
Gloppen FIL |
25,42 |
||||
3 |
Odd Arne Kolseth |
Gloppen FIL |
25,56 |
||||
4 |
Anders Bergset |
IL Veten |
27,55 |
||||
5 |
Torstein Tvinnereim |
Hardbagg IL |
28,05 |
||||
6 |
Terje Håheim |
Gloppen FIL |
28,35 |
||||
7 |
Jan Erik Roset |
Gloppen FIL |
29,52 |
||||
8 |
Frode Kvalheim |
Almenning IL |
30,52 |
||||
9 |
Øystein Hellerud |
IL Brodd |
31,42 |
||||
10 |
Bernhard Hole |
Markane IL |
36,26 |
||||
Menn veteran 50-59 |
|||||||
1 |
Per Ingebrigt Karbø |
Sunnylven IL |
25,14 |
||||
2 |
Egil Holvik |
Almenning IL |
27,58 |
||||
3 |
Hans Aksel Fjelldal |
Eid IL |
28,02 |
||||
4 |
Hans Petter Galtung |
Olden IL |
30,44 |
||||
5 |
Anders Bruvoll |
Olden IL |
30,56 |
||||
6 |
Jan Petter Venøy |
Selje IL |
32,14 |
||||
7 |
Inge Asbjørn Haugen |
Hornindal IL |
35,59 |
||||
Menn veteran 60-69 |
|||||||
1 |
Dagfinn Nyhammer |
Gloppen FIL |
26,50 |
||||
2 |
Magne Tystad |
Gloppen FIL |
27,24 |
||||
3 |
Kjell Grimen |
Fjellhug/Vereide IL |
29,55 |
||||
4 |
Rolf Tennebø |
Gloppen FIL |
31,33 |
||||
5 |
Ivar Bruun |
Gloppen FIL |
31,42 |
||||
6 |
Jan Steinar Roset |
Gloppen FIL |
31,56 |
||||
7 |
Lars Ulvestad |
IL Brodd |
35,03 |
||||
Trimklasse utan tid |
(70 deltakarar) |
||||||
Per Jarle Ytreeide |
Oddny Grete Njøten |
||||||
Karin Gregersen Vik |
Elias Bergset |
||||||
Bodil Dybevoll |
Wenche Wiken |
||||||
Stig Brobakke |
Kristel Hjorteset |
||||||
Arve Espelund |
Kristin Tonheim |
||||||
Kristin Løvlid |
Sigbjørn Kirkeeide |
||||||
Birgit Svarstad |
Margunn Hjelmeset |
||||||
Nikolai Dispen Lødemel |
Simon Hjelmeset Kirkeeide | ||||||
Therese Dispen |
Maren Hjelmeset Kirkeeide | ||||||
Marie Vollan Skeistrand |
Oddrun Hjelmeset Kirkeeide | ||||||
Silje Vollan |
Ane Hjelmeset Kirkeeide |
||||||
Oddbjørn Skeistrand |
Anita Blø Sølvberg |
||||||
Katrine Svarstad Heggdal |
Jorun Skrede |
||||||
Olina Svarstad Heggdal |
Hildegunn Midthjell Gjørven | ||||||
Brita Svarstad Heggdal |
Magnus Midthjell Gjørven |
||||||
Nils Heggdal |
Håkon Midthjell Gjørven |
||||||
Anne Marie Svarstad |
Ståle Bergset |
||||||
Erna Tisthammer |
Monika Hammer |
||||||
Turid Lefdal |
Benny Fredheim |
||||||
Jon Olav Lefdal |
Matias Fjellestad |
||||||
Katrin Åland |
Maria Fredheim Hammer |
||||||
Elisabet Bø Nesdal |
Britt Irene Skrede |
||||||
Simon Allenby |
Randi Bjørset |
||||||
Liv Rygg |
Rita Sønsterudbråten |
||||||
Grete Steinsåker |
Grete Hagen |
||||||
Yngve Almenning |
Georg Halsteinslid |
||||||
Anita Pettersen Almskår |
Pål Trøsken |
||||||
Kariann Aga Nygård |
Jørgen Trøsken |
||||||
Sissel Svarstad |
Kornelia Trøsken |
||||||
Ester Skrede |
Mariann Hjelmeset |
||||||
Eli Kroken |
Inger Hjelmeset |
||||||
Olga Johanne Eikenæs Frøholm |
Åshild Sætren Bøe |
||||||
Astrid Thorsrud |
Håvard Vatne |
||||||
Rut Solveig Netland |
Atle Kroken |
||||||
Hege Bjørlo |
Ingemund Kroken |
Fleire foto frå årets løp:
Deltakarar tøyer ut etter løpet.
Gaute Bø og Lars Midthjell Gjørven leverte strålande innsats i løpet:
Fem av dei totalt 70 deltakarane som stilte opp i trimklassa:
Frå venstre: Oddny Grete Njøten, Sissel Svarstad, Hege Bjørlo, Elisabet Bø Nesdal og Liv Rygg.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.